Yükleniyor...

Huzur Mah. Çamlıklar Cad. No:2/2 Sarıyer/İstanbul

0850 885 01 90

info@birlas.com.tr

Mekanik

Akü

Araçlarda çalıştırma, aydınlatma, ateşleme ve ana amacı olan araç motorunu çalıştırmak için akü kullanılır. Birçok alanda akü kullanılırken arabalarda kurşun-asit akü çeşidi kullanılır.

Aydınlatma

Araçların hem gündüz hem de gece konforlu ve güvenli bir yolculuk yapabilmeleri için aydınlatma ve ikaz sistemleri kullanılır.

Debriyaj

Manuel araçlarda vites ve motor arasındaki etkileşimi yöneten aracıya debriyaj denilir. Aracın kontağını çevirdiğinizde baskı ve balata da harekete geçer.

Fren

Fren bir aracın seyir halinden durağan hale geçmesini sağlayan bir sistemdir. Yani kısaca aracın durmasını sağlayan parçasıdır.

Güç ve Aktarma

Diagnostic kelime anlamı olarak tanılama, teşhis etmek demektir. Araç sistemlerinde gün geçtikçe elektronik devrelerin artması ve bu sistemlerin düzgün bir şekilde çalışması ve kontrol edilebilir olmalıdır.

Isıtma ve Soğutma

Motor soğutma sistemi, otomobillerde belirli bir yöntemle çalışmaktadır. Bu sistemin görevi; motor parçalarının ve motor yağının aşırı ısınmasını önlemektir

Periyodik Bakım

Periyodik bakım, araçların kilometre ve zamana bağlı olarak düzenli bakıma girmesi anlamına gelir. Bu bakımda arabanın konforunu ve güvenliğini sağlayan bütün parçalar kontrol edilir.

Triger

Aracınızdaki motorun zamanlaması sağlamak için kullanılan triger kayışı ve aynı eşdeğer görevi yapan triger zincirinin belirli periyotlarda değişmesi gerekir.

Elektrik ve Elektronik

Aracınızın güvenliği ve performansı için düzenli elektrik ve elektronik sistem kontrolü önemlidir. Uzmanlarımız, aracınızdaki her türlü elektriksel sorunu tespit eder ve çözer.

Aracınızın Onarıma mı İhtiyacı Var?

Online Randevu sistemimiz ile size en yakın servisimizi seçerek randevu oluşturabilirsiniz.

0850 885 01 80

    WHATSAPP