Birlas Garage - Anasayfa

Basında Birlas Garage

Gazete Vatan - www.gazetevatan.com
Elektrikli Araçlar Servisleri Değiştirecek

Bayiler toplantısında konuşan Birlas Garage Başkan Yardımcısı Serdar Demirdağ elektrikli ve hibritlerin çoğalmasıyla servislerinde de yenilenip güncellenmesi gerektiğini ifade etti. Konvansiyonel bir araçta 20 bin parça varken bunun elektriklide 2-3 bin adete ineceğini kaydeden Demirdağ elektrikli araçlarda özel gres , şanzıman yağları ve soğutma sıvılarının yer alacağını vurguladı. Elektrikli araçlarda klima aksam ve frenlerin daha sık kontrol edilip değişececeğini sözlerine ekleyen Demirdağ “Otomobil sektörü adeta elektrik sektörüne dönüyor. Bu yüzden servislerimizin şimdiden önlemlerini alması gerekiyor” dedi.

Haber Merkezi 24.11.2021- 09.07

Oto Ajanda - www.otoajanda.com
Sabancı'nın Birlas Yapılanması Türkiye'ye Yayılıyor.

Otomotiv bakım ve servis sektörünün öncü firmalarından Yakup Sabancı kuruluşu Birlas Garage, giderek yaygınlaşan hibrit ve elektrikli araçların servis ve bakımında servislerine eğitim verdi. Kuruluşu 32 yıl öncesine uzanan Birlas Performans Otomotiv tarafından 2020 yılında start verilen Birlas Garage, 2 servis buluşmasını İstanbul’da gerçekleştirdi. Birlas kurucusu Yakup Sabancı ve Genel Müdür Serdar Demirdağ‘ın konuşmalarıyla başlayan toplantı; Türkiye’nin dört yakından gelen bayi ve teknisyenlerin katıldığı önemli bir etkinlik oldu.

Haber Merkezi 22.11.2021- 10:17

Gazete Vatan - www.gazetevatan.com
Birlas, Gara Sayısını 50'ye Çıkaracak !

İşadamı Yakup Sabancı’nın 1990’da kurduğu Birlas Motorsporları firması Yasco Motorsports motosiklet bakım ve servis zincirinin ardından “Birlas Garage” markasıyla da otomobil ve hafif ticari araçlara yöneldi. Birlas Garage Türkiye genelindeki 21 ilde 26 franchise servis noktası ile hizmetlerini genişletiyor. Birlas Garage mağazalarıın 2022 sonuna kadar 50’ye ulaşması hedefleniyor. Yedek parça ve diğer ürünlerde sektörün önde gelen madeni yağ ve yedek parça tedarikçileriyle görüşmeleri tamamlayan Birlas Garage 13 -14 Kasım’da İstanbul’da 2022 Vizyon toplantısı da gerçekleştirecek.

Haber Merkezi 27.10.2021- 14:00

CNN - cnnturk.com
Sabancı 50 servis noktasıyla “Garage” kuruyor

İşadamı Yakup Sabancı’nın sahip olduğu Birlas otomotiv bünyesinde yapılanacak “Birlas Garage” Auto King, RS Otomotiv gibi markalara rakip geliyor. Otomobil, SUV ve motosikletlere tamirat ve bakım hizmeti verecek Birlas Garage noktası sayısının yıl sonunda 50, 2021’de ise 100’e ulaşması hedefleniyor. Birlas Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Sabancı mart ayında planlanan yeni yapılanmanın pandemi nedeniyle ertelendiğini belirterek yeni işbirlikleri ile zinciri Türkiye’nin birçok şehrinde oluşturmak istediklerini belirtti. Birlas Başkan Yardımcısı Serdar Demirdağ da “Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet veren bağımsız servisler var. Biz de tecrübemizi Birlas çatısı altında güçlü bir işbirliği ile yeni bir sayfaya taşımak istiyoruz” dedi.

Mehmet Ali Kantarcı 20.08.2020 - 10:17

VATAN - gazetevatan.com
Sabancı Birlas ile “Garage”lar kuracak!

İşadamı Yakup Sabancı’nın sahip olduğu Birlas otomotiv bünyesinde yapılanacak “Birlas Garage” Auto King, RS Otomotiv gibi markalara rakip geliyor. Otomobil, SUV ve motosikletlere tamirat ve bakım hizmeti verecek Birlas Garage noktası sayısının yıl sonunda 50, 2021’de ise 100’e ulaşması hedefleniyor. Birlas Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Sabancı mart ayında planlanan yeni yapılanmanın pandemi nedeniyle ertelendiğini belirterek yeni işbirlikleri ile zinciri Türkiye’nin birçok şehrinde oluşturmak istediklerini belirtti. Birlas Başkan Yardımcısı Serdar Demirdağ da “Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet veren bağımsız servisler var. Biz de tecrübemizi Birlas çatısı altında güçlü bir işbirliği ile yeni bir sayfaya taşımak istiyoruz” dedi.

Gazete Vatan - Haber 20 Ağustos 2020 Perşembe - 10:31

Dünya Gazetesi - dunya.com
Birlas, Birlas Garage hizmet noktaları kuruyor

Yakup Sabancı’nın 1990 yılında Bridgestone lastik bayi olarak kurduğu Birlas Motorsporları Otomotiv, Birlas Garage çatısı altında Türkiye genelinde 50 servis noktası ile anlaştı. Birlas Garage temsilcileri 50’ye yakın noktada otomobil ve motosikletlere lastik değişiminden, kaporta boya bakımı ve hasar tamirine kadar geniş bir yelpazede hizmet verecek. Birlas Garage hizmet noktası sayısının bu yıl sonunda 50'ye, 2021 sonunda ise 100’e ulaşması ön görülüyor.
Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen bayi adaylarıyla birlikte İstanbul’da biraraya gelen Birlas yönetimi, hedeflerini paylaştı. Toplantıya Aksigorta, Kale Balata, Yavuzsan Fren Diskleri, Lubex Motor Yağları gibi iş ortakları ile birlikte 50’ye yakın servis katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını geçekleştiren Birlas Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Sabancı, mart ayında planlanan buluşmanın pandemi nedeniyle bugün gerçekleştirildiğini söyledi. Konuşmasında otomotivde önemli bir birikime sahip olduklarına dikkat çeken Sabancı, "Bunu işlerimize yansıtmak, birlikte işlerimizi büyümek istiyoruz. Verimli işbirlikleri oluşturmak için buradayız. Birlas Garage’ı Türkiye’de birçok şehirde oluşturmak hedefindeyiz.” dedi.
"Herkesin kazanacağı bir yapı oluşturmak istiyoruz"
Birlas Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Demirdağ da, uzun yıllardır devam eden uluslararası markaların temsilciliği, mekanik bakım hizmeti, filolara lastik temini gibi konularda oluşan birikimle Birlas Garage’ın doğduğunu; ardından bunu yaygın hale getirmek için çalışmaların başladığını söyledi. Şirket olarak alınan kararla birlikte farklı bir dönemin başladığını kaydeden Demirdağ, “Müşteri var, Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet veren bağımsız servisler var, şimdi biz bu birikimi Birlas çatısı altında güçlü bir işbirliği ile yeni bir sayfaya taşımak istiyoruz. Bu anlamda güvenle geleceğe bakıyoruz. Herkesin kazanacağı bir yapı oluşturmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dünya Gazetesi 19 Ağustos 2020

Otoajanda- otoajanda.com
Birlas’tan özel servislere yeni iş fırsatları

Yakup Sabancı’nın 1990 yılında Bridgestone lastik bayi olarak kurduğu Birlas şirketi küresel salgın sürecinde ilk büyük atağını başlattı. Şirket, Birlas Garage çatısı altında Türkiye çapında 50 servis noktası ile çalışacak. Birlas Garage temsilcileri 50’ye yakın noktada otomobil ve motosikletlere lastik değişiminden, kaporta boya bakımı ve hasar tamirine kadar geniş bir yelpazede hizmet verecek.
Temelleri 1990 yılına uzanan Birlas bünyesinde yapılanan Birlas Garage, Türkiye çapında yeni bayilerle büyüme kararını hayata geçiriyor. Otomobil, SUV ve motosiklet bakım hizmeti veren Birlas Garage hizmet noktası sayısının yıl sonunda 50, 2021 sonunda ise 100’e ulaşması hedefleniyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen bayi adaylarıyla birlikte İstanbul’da biraraya gelen Birlas yönetimi, hedeflerini paylaştı. Toplantıya Aksigorta, Kale Balata, Yavuzsan Fren Diskleri, Lubex Motor Yağları gibi iş ortakları ile birlikte 50’ye yakın servis katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Birlas Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Sabancı, Mart ayında planlanan buluşmanın pandemi nedeniyle bugün gerçekleştirildiğini belirterek; “Burada sizleri görmek bizi çok mutlu etti. Otomotivde çok iyi birikim sahibiyiz. Bunu işlerimize yansıtmak, birlikte işlerimizi büyümek istiyoruz. Verimli işbirlikleri oluşturmak için buradayız. Birlas Garage’ı Türkiye’de birçok şehirde oluşturmak hedefindeyiz.” diye konuştu.
"Herkesin kazanacağı bir yapı oluşturuyoruz"
Birlas Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Demirdağ; uzun yıllardır devam eden uluslararası markaların temsilciliği, mekanik bakım hizmeti, filolara lastik temini gibi konularda oluşan birikimle Birlas Garage’ın doğduğunu; ardından bunu yaygın hale getirmek için çalışmaların başladığını söyledi. Şirket olarak alınan kararla birlikte farklı bir dönemin başladığını kaydeden Demirdağ; “Müşteri var, Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet veren bağımsız servisler var, şimdi biz bu birikimi Birlas çatısı altında güçlü bir işbirliği ile yeni bir sayfaya taşımak istiyoruz. Bu anlamda güvenle geleceğe bakıyoruz. Herkesin kazanacağı bir yapı oluşturmak istiyoruz.” dedi.
Toplantıda sigorta sektörü hakkında bilgiler veren Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya 2019 yılında sigorta sektörü içerisinde 9.5 milyar TL primin kaskodan elde ettiğini, trafik branşının ise 18 milyar TL’ye ulaştığını söyledi. Kasko içerisinde 0,9 milyar TL ile Aksigorta’nın yüzde 9 Pazar payı elde ettiğini dile getiren Akkaya; “Sektörde ilk 3 konumunda olan Aksigorta’ya ayda 25 bin hasar ihbarı geliyor. Geçen yıl servislere 350 milyon TL ödeme gerçekleştirdik. Bunun ise 38 milyon TL kısmı özel servislere yapıldı. Aksigorta olarak anlaşmalı servis sayımız 1043. Bunun ise 271 adedi yani yüzde 26’sı özel servislerden oluşuyor.” şeklinde konuştu.

Otoajanda 19 Ağustos 2020