Birlas Garage - Anasayfa

Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Birlas Garage araç üreticiniz olan markanın tavsiye ettiği süreler ve yıl göz önünde bulundurularak yapılması gereken periyodik bakımlarda sizlere profesyonel destek sunar. Motor yağı, yağ filtresi, hava ve polen filtreleri ve gerektiği zaman yakıt filtresi ile triger seti değişimleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Aynı zamanda balata kontrolleri ve değişimi de periyodik bakım çerçevesi içerisinde değerlendirilir.

Sürücülerin, yolcuların ve otomobilin sürüş güvenliği her zaman ön planda tutulmalıdır. Zaman içerisinde araçlarda oluşabilecek olan ufak çaplı sorunlar sürücüler fark etmediği takdirde daha büyük problemlere yol açabilir. Motorlu araçlardaki bazı özel parçaların belirli aralıklar ile kontrol edilmesi, gerekli ayarların sağlanması ve arızalı parçaların değiştirilmesi gerekir.

Periyodik bakımın temel amacı araç performansını en iyi duruma getirmek, büyük arızalara yol açabilecek küçük problemleri çözüme kavuşturmak, aracın kanunlar çerçevesindeki düzenlemelere uyum sağlayabilecek şekilde ele alınmasıdır. Periyodik bakımların yapılmasıyla araçların daha uzun ömürlü olabilmesi, yakıt tasarrufunun sağlanması ve güvenilir şekilde çalışabilmesi mümkün hale gelir. Bunun için profesyonel ekiplerden destek alınması gerektiği asla unutulmamalıdır. Aksi takdirde güvenliğinizi olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi problemle ortaya çıkabilir.

Araç bakım periyotları aracın markasının tavsiye ettiği sürelerde yapılması gerekir. Bu süre genellikle 1 yıl olur. Belirlenen periyotlar km bazında da olabilir. Bakım periyotlarında araçlardaki sıvıların, filtrelerin, ayarların ve değişimlerin yapılması gerekir. Periyodik araç bakımı, aram motorunun çalışması sırasında ortaya çıkabilecek ısı değişimlerinden ve sürtünmeden kaynaklı motorun arızalandığı durumları da kapsar. Motor yağı ve yağ filtresi değişimi yapılmalıdır.

Hava filtreleri motorun yanma odasına girdiğinden dolayı temizliği önemlidir. Hava filtrelerindeki birikmiş atıkların motora ulaşmaması için periyodik bakım hizmetlerinden yararlanılmalıdır. Araca ait hidrolik sistemler, antifriz ve motor yağı gibi araç performans ve güvenliğini etkileyebilecek özel sıvılar detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Kendi güvenliğiniz ve aracınızın güvenliği için periyodik bakım hizmetlerinden yararlanmak isterseniz sizler de Birlas Garage güvencesi ile sahip olabileceğiniz çeşitli seçeneklere göz atabilirsiniz. Böylelikle aracınızın güvenliğini sağlarken sürüş konforunuzu ve keyfinizi de bir üst noktaya taşımayı başarabilirsiniz.