Yükleniyor...

Huzur Mah. Çamlıklar Cad. No:2/2 Sarıyer/İstanbul

0850 885 01 90

info@birlas.com.tr

Mini Onarım

Service

Mini Onarım

Otomobillerde oluşan küçük hasarların onarımlarına yönelik pratik teknikleri sunan “Mini Onarım” hizmetleri, birçok parçanın hızlı ve ekonomik şekilde onarılabilmesini sağlıyor. Birlas Garage bünyesinde verilen “Mini Onarım” hizmetlerinin neler olduğu aşağıda ki gibidir

Boyasız Göçük Düzeltme

Oldukça yüksek teknik bilgi gerektiren Mini Onarımsı işlemi; aracın üzerinde paslanma, çizilme, çürüme, kaza sonucu başka aracın renk transfer etmesi ve kaza sonrası Mini Onarımsı yapılabilir. Arabanın orijinal halini bozmadan ve genele uygun bir şekilde küçük bir alan, daha geniş bir alan bazen de tamamen Mini Onarımsı yapılabilir. Aracını modifiye eden kişiler de rengini tamamen değiştirmek için Mini Onarımsı yaptırtabilir.

Boya Onarımı

İster seyir halindeyken olsun, isterse de aracınız dururken olsun, dış darbeler sonucunda araçların kapı, çamurluk ve tampon bölgelerinde meydana gelen sıyrık, çizik, göçük gibi küçük ölçekli boya hasarlarının onarılarak, görünümlerinin eski haline getirilmesi işlemidir. Bu onarım yönteminde tamir bölgesi mümkün olduğunca küçük tutulur ve sadece hasarlı bölge boyanır. Onarım sırasında kullanılan boyanın rengi, orijinal boya rengine özel bir teknik ile uyumlandırılır ve hasar tamamen yok edilir. Onarım yapılan bölge, mümkün olduğunca küçük tutularak, aracın orijinalliği azami ölçüde korunmaya çalışılır. “Boya Onarımı” hizmeti en fazla 30 cm’ye kadar olan kaporta sıyrık ve çiziklerine, 20 cm’ye kadar olan tampon sıyrık ve çiziklerine, 10 cm’ye kadar olan ve kaporta eziği bulunan hasarlara uygulanabilmektedir.

Plastik Tampon Onarımı

Araçların plastik ön ve arka tamponlarında, hafif ve orta şiddetli darbeler sonucu oluşan, tamponun dış ve iç yüzeylerindeki yırtık, kopuk, çatlak, deformasyon, eksik parça gibi sebeplerle, tamponun komple değişmesini gerektirebilecek hasarlarda onarılabilmesini sağlayan onarım tekniğidir. Parça değişimi yerine onarım imkanının olup olmadığı, Birlas Garage tarafından incelenerek belirlenir. Hasarın, teknik olarak onarılabilir olması ve tamponun pütürlü plastik kaplama ve renklendirme işlemi uygulanabilen bir tampon olması gerekir

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, 10 cm çapa kadar olan ezik, vuruk ve göçüklerin "Puntalı Göçük Tekniği" ile düzeltilerek eski haline getirilmesi işlemidir. "Boya Hasarlı Göçük Düzeltme" işlemi ile sadece ezik, göçük gibi hasarlar giderilebilir. Hasar görmüş boyanın düzeltilmesi ve onarımın tamamlanması için ayrıca "Boya Onarımı” işlemi uygulanmalıdır.

Mini Onarım Hizmetleri Nerede Yaptırılır.

Tüm marka ve modeldeki araçların bakım ve onarım hizmetlerini yapan Birlas Garage firmasına aracınızı getirerek mini onarım hizmetinden yararlanabilirsiniz.