Yükleniyor...

Huzur Mah. Çamlıklar Cad. No:2/2 Sarıyer/İstanbul

0850 885 01 90

info@birlas.com.tr

Mini Onarım

Bize Sorun!

  Service

  BOYASIZ GÖCÜK DÜZELTME

  Boyasız göçük düzeltme, aracın gövdesine orijinal görünümünü kazandıran, kısa sürede yapılabilen, düşük maliyetli ve çevre dostu bir tamir yöntemidir.

  Boyasız Göçük Düzeltme


  Dolu sebebi ile aracınızda oluşan göçükleri ve araç gövdesinde oluşmuş diğer küçük hasarları gidermek için uygulanır.


  Aracınız boyasının hasar görmediği küçük hasarların onarımında tavsiye edilir. Boyasız Göçük Düzeltme tekniğinin uygulamasını sınırlayan faktörler boyanın esnekliği (Günümüzde üretilen araçların çoğu bu tekniğin uygulaması için uygun boya ile üretilmektedir.) , hasar gören yüzey sacının esnekliği, sacın kalınlığı , kıvrılmış veya düz olması ve de hasarı oluşturan çarpmanın şiddetidir. Genel olarak hasar ne kadar sığ ise Boyasız Göçük Düzeltme uygulaması o kadar uygun bir onarım opsiyonu olur. Hasar yüzeyi geniş olsa dahi metalin ve boyanın esnememiş ise uygulamayı başarılı olur. Bu yöntemi ile büyük sığ hasarların onarımı küçük keskin göçüklere nazaran daha kolay yapılır.


  Temelde uygulana yöntem metal çubuklar şeklide el aletlerini kullanarak göçüğün oluştuğu kaportaya içeriden ulaşarak göçüğü içeriden dışarıya doğru iterek kaportanın görünümünü orijinal durumuna getirmektir. Ayrıca ince ayar gerektiren düzeltici yöntemler ise portakal kabuğu görünümünde olan yüzeyin hassas çekiçler ile düzelterek yapılır.