Birlas Garage - Anasayfa

İlkbahar ve Yaza Hazırlık

İlkbahar ve Yaza Hazırlık

Kış aylarının zorlayıcı mevsim şartları sona erdiği zaman biraz daha detaylı bir şekilde bakım yaptırmanız gerekebilir. Yağmur, çamur, kar ve buzlanma gibi zorlayıcı mevsim koşullarında yıpranan araçlarınızın güvenilir sürüşleri için Birlas Garage’i tercih edebilirsiniz. Böylelikle tercih ettiğiniz bahar veya yaza hazırlık kontrolleri sayesinde güvenilir sürüş keyfinizi elde edebilmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Bahar veya yaza hazırlık söz konusu olduğu zaman motor soğutma sistemi, klima, akü, silecek lastiği, silecek suyu, lastik ve yol yardım çantası gibi kontrollerin yapılması bir hayli önem taşır.

Bahar aylarında lastiklerinizin kış aylarından dolayı yıpranmış hale gelebilir. Aynı zamanda sıcak yaz aylarında bazı lastikler sıcağa dayanıklı olmadığından dolayı çatlayabilir. Düzgün olmayan yollar da hesaba katıldığı zaman aşınmalar yükselebilir. Yazın asfalt ve özellikle uzun seyahatler sırasında yollarda araç kullanım hızının artmasına bağlı olarak lastikleriniz aşınabilir. Bu sebeple, yaz ve bahar aylarına giriş yapılacağı zaman lastikler tekrar gözden geçirilmelidir. Bu tür işlemler yapılmadan uzun yola asla çıkılmamalıdır.

Özellikle uzun yaz seyahatleri söz konusu olduğu zaman seyahat sırasında sorun yaşamamanız için mutlaka bakım yapılması gerekenler arasında aküler de yer alır. Akü bakımlarının aracınıza yaz aylarında yapılması önemlidir. Aracınızın aküsünü siz elden geçirmeyi düşünüyorsanız bunun yerine profesyonel destek almanız gerekebilir. Aksi takdirde ciddi problemler ortaya çıkarabilir.

Sıcak havalar geldiği zaman bu tür havaların sizlere sorun yaratmaması için klimalar devreye girer. Bu sebeple, yaz aylarına girerken en önemli detay klimaların kontrol edilmesidir. Klimaların sorun çıkarmaması adına bakımlarının düzenli olarak yapılması önemlidir. Böylelikle klimaların düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kış aylarında kullanmadığınız klimalarınız egzoz gazlarından, klimanızın hava kirliliğinden ve kirlenen polen filtrelerinden dolayı verimsizlik ortaya çıkarabilir. Bu sebeple, yaz aylarına gireceğiniz zaman polen filtrelerinin ve diğer filtrelerinin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekebilir. Gerekli görülen durumlarda parçaların değişmesi de önemlidir. Değişim veya arıza onarım konularında Birlas Garage’ı tavsiye edebilirsiniz. Bu sayede güvenilir ve kaliteli hizmetlerden yararlanarak araçlarınızın sürüş konforunun etkilenmemesini en iyi şekilde sizler de sağlayabilirsiniz.