Birlas Garage - Anasayfa

Sonbahar ve Kışa Hazırlık

Sonbahar ve Kışa Hazırlık

Sonbahar ve kış ayları geldiği zaman araçların mevsim değişikliğine hazır olduğundan emin olmalısınız. Motor soğutma sistemi, klima, akü, silecek lastikleri, silecek suyu, lastik ve yol yardım çantası gibi kontrollerin tamamının yapılması oldukça önemlidir. Sonbahar ve kışa hazırlık kontrollerinin deneyimli ekipler tarafından yapılmasını istiyorsanız Birlas Garage’i tercih edebilirsiniz.

Sonbahar ve kış hazırlıkları için araçlarda yapılması gereken ilk şeyler arasında kayış ve hortumların kontrolü vardır. Yağ değişimi için önem taşıyan bu çalışmalar dikkatli bir şekilde gerçekleşmelidir. Aynı zamanda araç ısıtma sistemlerinin doğru şekilde çalıştığından ve gerekli bütün sıvıların dolu olduğundan emin olunması önemlidir.

Havalar tam olarak soğumaya başlamadan önce aracınıza bakım yaptırmayı asla ihmal etmemelisiniz. Bu noktada profesyonel ekiplerin çeşitli problemleri tespit ederek yıpranan kayışları ve hortumları değiştirmesi oldukça büyük bir önem taşır. Sonbahar kendisini tam olarak hissettirmeden önce aracığınızın yağının değiştirmesi de gerekir. Aksi takdirde ciddi problemler oluşabilir.

Sonbahar ve kışa hazırlık kontrollerinde aracınızı süreceğiniz ısıyla birliktelik yakalayabilmesi için antifrizini kontrol ettirmelisiniz. Antifriz yaz aylarında problemlere yol açabilir. Havalar soğuduğu zaman antifriz araçlar için büyük bir önem taşır. Bunun sebebi ise antifriz parçasının motor sıcaklığını ayarlayan ve dengede tutan mekanik olması olarak öne çıkar.

Standart lastikleriniz kış aylarında yetersiz kalabilir. Bu noktada kış aylarıan uyum sağlayabilecek olan lastiklerin en uygun şekilde aracınızda yer alması önemlidir. Soğuk hava, lastiklerdeki hava basıncının düşmesine sebep olabilir. Sıcaklık düştüğü zaman kontrol edilmesi gereken diğer ayrıntılar arasında özel yakıt seviyeleri de yer alır. Birlas Garage güvencesi ile sonbahar ve kışa hazırlık kontrollerinin eksiksiz bir biçimde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle sürüş güvenliğinizi elde ederek konforlu bir şekilde trafiğe çıkabilirsiniz.

Soğuk havalar gelmeye başladığında yakıt seviyesi performans açısından önemlidir. Bu tür havalarda yolda kalmamak adına seviyelerin ne kadar sağlıklı bir şekilde ilerlediğini tespit etmeniz gerekir. Sileceklerin suyu, lastikler, akü ve klima gibi detayların ön plana çıktığı sonbahar ve kış hazırlık kontrollerinin profesyonel şekilde yapılması için sizler de Birlas Garage’i tercih edebilirsiniz.