Birlas Garage - Anasayfa

Motor Arıza Tespiti ve Onarımı

Motor Arıza Tespiti ve OnarımıOtomobillerin bütün sistemleri elektronik şekilde çalışır. Elektronik sistemin yanında faaliyet gösterebilecek özelliklere sahip oto kontrol ürünleri vardır. Elektronik aksamların üzerinde yapılabilecek ölçüm işlemleri diyagnostik olarak nitelendirilir. Diyagnostik işlemi bir tip arıza tespit işlemi olarak adlandırılır. Aracın gelişmiş motorundaki arızalar da aynı yöntem ile pratik bir şekilde tespit edilir.

Birlas Garage şikayetlerinizi dinledikten sonra tespit cihazları ile aracınızı kontrol eder. Daha sonra arıza koduna göre araç üreticisi tarafından yetkili servislere sunulan teknik kataloglara göre arıza onarımı yapılır. Aracın esas gücünü meydana getiren kuvvetin oluştuğu motor ve bileşenlerinin onarımı motor arıza tespitini ve onarım sürecini kapsar.

Araç üzerinde yer alan elektronik sistem parçalarıyla beraber çalışan özel kontrol üniteleri vardır. Kontrol ünitesi bölümleri araç üzerindeki sensörlerden bilgi alarak çeşitli değerlendirmelerden sonra diğer sistem parçalarını ve motorun çalışmasını kontrol edebilir. Kontrol ünitelerinde yapılan ölçümler, arıza tespit işlemleri, hata kodu okuma ve adaptasyon gibi süreçler diyagnostik olarak ele alınır.

Aracın marka ve model özellikleri kapsamında motor, yakıt, ABS, ESP, Airbag gibi elektronik sensörlerinden aracın kontrol ünitesine bilgi akışı sağlanabilir. Bilgiler performans, arıza veya bilgi içerikli olabilir. Kontrol ünitesine kaydedilmiş olan bilgiler okunduktan sonra analiz edilir ve arıza tespiti gerçekleştirilir. Hizmet kapsamında diyagnostik cihazlarına bağlı olan yazıcılar vasıtasıyla tespit ve verilerin özel çıktıları elde edilebilir.

Aracın motor arıza lambası yandığı zaman bu durum ciddiye alınmalıdır. Aracın arıza lambası yandığında sorunun ne olduğunu öğrenerek en etkili çözümlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel hizmet alabileceğiniz Birlas Garage güvencesi ile motor arıza tespiti ve onarımından yararlanabilirsiniz. Böylelikle aracınızın sürüşe en güvenilir şekilde hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Farklı motorlara uyum sağlayabilecek çalışmalar arıza teşhis bilgilerinin ortaya çıkabilmesi için oldukça işlevseldir. Arıza tespiti ve onarımının katkı yapabileceği alanlar geniştir. Motorunuzda ne kadar verimli bir çalışma yapılırsa motorun kullanım ömrü ve güvenliği de o kadar etkilenir. Olumlu yönde gelişen çalışmalar sonucunda aracın hangi zorlukları yaşadığı ve bunlarla ne şekilde başa çıkılacağı ile alakalı ayrıntılı izlenimler elde edilebilir.