Birlas Garage - Anasayfa

Kronik Arıza Tespiti / Onarımı

Kronik Arıza Tespiti / OnarımıBazı araçların bazı modellerinde en sık denk gelinen sorunlar vardır. Kusursuz olarak üretilemeyen araçlarda sık karşılaşılan kronik arızaların tespiti ve onarımı için Birlas Garage’ı tercih edebilirsiniz. Araçta ortaya çıkabilecek kronik problemler, aracın herhangi bir bölgesinde veya işlevinde ciddi sorunlara yol açabilir.

Kronik arızalı araçlar zaman içerisinde sürücülerin deneyimlediği ve onaylanan sorunlara sahip olan araçlar olarak nitelendirilir. Bu problemler motor yapısı, trim, sensör sorunları ve elektronik aksamlar gibi farklı noktalarda karşınıza çıkabilir. Bu sebeple, kronik arızaların bakımı ve onarımı gibi hizmetlerden yararlanmanız gerekebilir.

Uyarı ışığı arızaları, motor arızaları, şanzıman yağının sızması, direksiyon titremesi, fren balatalarının aşınması, frenlerin ses yapması ve aracın çok fazla yağ tüketmesi gibi sorunlar vardır. Aynı zamanda alternatör ve radyatör arızaları da kronik problemler arasında gösterilebilir. Kronik arızalar arasındaki en ciddi sorunlardan birisi motor ile alakalı olandır. Motor silindirlerine yağ sızdırma arızası, yakıt sisteminin hava almaması gibi birçok farklı teknik problem meydana gelebilir. Bu durum motorun zarar görmesine yol açar. Bazı araçlarda motorun yenilenmesi gerekebilirken bazılarında çeşitli önlemler alınarak sorun çözülebilir.

Araçların sensörlerinden biri hata algıladığı zaman uyarı ışığı yanmaya başlar. Araçlarda ortalama 200’ü aşkın uyarı kodu vardır. Kronik arızalı araçlarda uyarı ışığı arızaları sık sık ortaya çıkar. Bu arızalara bağlı olarak araçta herhangi bir sorun olmasa bile uyarı ışığı ikazı sürekli yanabilir. Bu durumun kronik arızadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilmek için Birlas Garage’ı tercih edebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Kronik arızalı olan araçlarda direksiyon titremesi gibi problemler de yaşanabilir. Bu durumun pek çok farklı sebebi olabilir. Titreme, aracı çalıştırdığınız zaman ortaya çıkıyorsa süspansiyon arızalarından söz edilebilir. Tekerleklerin sallanması rot balans ayarının bozulduğunu gösterebilir. Hatanın kronik arızalı araçlar içerisinde görünen bir hata olup olmadığını anlamak adına mutlaka uzman desteği almanız gerekir.

Birlas Garage, fabrika tarafından en sık alınan şikayetler çerçevesinde aracınıza yaklaşarak en uygun çözümleri üretir. Araç modeliniz ile özdeşleşen problemler konusunda son derece hassas davranan Birlas Garage sayesinde birçok farklı sorun için çözüm bulabilirsiniz.